Apie mane

Esu Vytautas Bakas, gimiau 1977 metais. Vaikystė prabėgo Zarasuose, čia baigiau vidurinę mokyklą.

Siekiu būti naudingas savo artimiesiems ir visuomenei. Savo profesinę ir visuomeninę veiklą po studijų suskirstyčiau į keturis etapus:

Pirmasis etapas 1997-2005 metai. Dirbau Lietuvos policijoje. Pradėjau nuo pradžių ir baigiau tarnybą garbingai. Dirbau policininku, policijos tardytoju, tarnybą baigiau būdamas vieno iš Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato padalinio vadovu, komisaru inspektoriumi. Vėliau policijos reformos metais patariau Lietuvos policijos generaliniam komisarui apie tai, kaip apsaugoti žmones nuo neigiamų reformos pasekmių. Priklausiau tai idėjinių policininkų kategorijai, kurie apie tą darbą svajojo nuo vidurinės mokyklos suolo.

Antrasis etapas 2006-2012 metai. Tai profesionalios visuomeninės veiklos etapas. Dar dirbdamas policijoje įsitraukiau į aktyvią visuomeninę veiklą. Buvau išrinktas į Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos tarybą, buvau atsakingas už teisinės pagalbos teikimą profesinės sąjungos nariams. Tapau pirmuoju profesinės sąjungos  teisininku, oficialiai gynusiu pareigūnus teismuose (iki šiol aktualūs pirmieji precedentai dėl pareigūnų nušalinimo nuo pareigų, atestacijų, tarnybinės veiklos vertinimo). 2006-2008 metais, neapleisdamas veiklos profesinėje sąjungoje,  dirbau Lietuvos Respublikos Seime Seimo nario padėjėju, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautoju. Iš pradžių talkinau Seimo narei Aldonai Balsienei, vėliau  Kęstučiui Čilinskui (1946-2011). Čia pažinau įstatymų leidybos procedūras, frakcijų, komitetų darbo organizavimą, parlamentinės kontrolės procedūras.

2008 m. dauguma Lietuvoje veikiančių statutinių įstaigų profesinės sąjungos įsteigė Nacionalinį pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimą. Steigiamojo suvažiavimo delegatai suvažiavime mane išrinko šio susivienijimo pirmininku. Tais pačiais metais  kartu su pareigūnais iš visos šalies įsteigėme kredito įstaigą, teikiančią paslaugas pareigūnų bendruomenei – Pareigūnų kredito uniją, buvau išrinktas unijos valdybos pirmininku. Per tą laikotarpį aktyviai dalyvavau Jungtinio demokratinio judėjimo ir Nepartinio demokratinio judėjimo veikloje. Čia pažinau daug įdomių ir nuoširdžių, žmonių iš visos šalies, su daugeliu jų bendrauju iki šiol.

Tai buvo sudėtingiausias ir įdomiausias mano gyvenime laikotarpis.

Trečiasis etapas 2012 – 2014 metai. Jo metu visas jėgas skyriau žmonių kooperacijai. Kartu su kolegomis stiprinome  Pareigūnų kredito unijos veiklą, vykdėme finansinio švietino kampanijas. Dalyvavau visuomeninėje ir teisėkūros veikloje, kuria skatinome skaidrumą kredito unijose, pareigūnų kooperaciją, didinome finansinių paslaugų prieinamumą žmonėms.

Visuomeninėje veikloje šį kartą buvo daugiau politikos ir strategijos, nei veiksmo. Šiam etapui prireikė visos iki šiol sukauptos patirties ir žiių.  Vadovavau projektui, kuriuo siekta įdiegti socialinės partnerystės modelį į teisėsaugos įstaigų valdymą. Šiuo laikotarpiu pasirašytos net trys šakos koletyvinės sutartys Lietuvos policijoje, bausmių vykdymo sisitemoje ir muitinėje. Tai buvo naujovė Lietuvoje, kuri palies beveik 15 tūkst. žmonių profesinį gyvenimą. Tai beveik 100 žmonių komandos darbo rezultatas. Manau, kad tai buvo naudingiausias darbas, kurį pavyko padaryti per visą karjerą.

Ketvirtasis etapas prasidėjo 2014 m. gruodį, kai grįžau į valstybės tarnybą. Apie jį dar parašysiu

Šeima. Vaikai negali daryti įtakos tėvų pasirinktam gyvenimo būdui ir neatsako už savo tėvų klaidas,  todėl šį pristatymą pradedu nuo savęs.

Turiu dvi dukras ir sūnų – Mariją, Viktoriją ir Joną. Tai, kad mano Facebook profilyje nėra vaikų ar šeimos nuotraukų nereiškia, kad neskiriu dėmesio artimiesiems. Tiesiog saugau man artimų žmonių privatumą.

Mano hobis. Turiu protėvių sodybą Zarasuose, prie ežero. Ten prabėga visas mano laisvalaikis, didžioji atostogų dalis. Mėgstu istorinę literatūrą.  Puikų įspūdį paliko Norman Davies knyga “Europa. Istorija“. Labai norėčiau, kad mano laikais vidurinėje mokykloje  ši knyga būtų privalomos literatūros sąraše. Britų istoriko bestseleriu tapusioje knygoje apie mūsų šalį rašoma patraukliai, atskleidžiama turtinga, įkvepianti šio krašto praeitis.

Detali biografija

 • Gimiau 1977 m kovo mėn. 26 d., Vilniuje;
 • Užaugau Zarasuose, čia baigiau vidurinę mokyklą;
 • 1997 m. baigiau Vilniaus Aukštesniąją policijos mokyklą, vėliau Mykolo Romerio universitetą, įgijau teisininko specialybę;
 • Profesinės patirties sėmiausi Švedijoje, Olandijoje, Estijoje, Europos profesinių sąjungų mokymo institute, Belgijoje;
 • nuo 1997 m. dirbau policijos tardytoju, analitinį, vadovo darbą;
 • 2007 – 2008 m. dirbau Seime, K. Čilinsko padėjėju;
 • 2008 – 2012 m. vadovavau Nacionaliniam pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimui (NPPSS);
 • 2009 m. kartu su K. Čilinsku, kitais garbiais žmonėmis įsteigiau Jungtinį/Nepartinį demokratinį judėjimą, buvau tarybos pirmininku;
 • 2009 m. įkūriau Pareigūnų kredito uniją, buvau jos vadovu;
 • nuo 2012 m. esu NPPSS  atstovas Europos policijos profesinių sąjungų konfederacijoje;
 • 2014 m. paskirtas Vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio patarėju;
 • Šiuo metu konsultuoju vadovus strateginio valdymo, komunikacijos, organizacijų plėtros klausimais;
 • Moku rusų ir vokiečių kalbas

Įrašo “Apie mane” komentarai: 4

 1. Šaunuolis Vytautai. Ir džiugu ir malonu, kad yra tokiu žmonių, kurie apart daug kalbėdami, tiek daug veikia žmonių labui. Sveikatos, ištvermės ir kantrybės tau. Nuoširdžiausi linkėjimai tavo šeimynai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s