Ką Jums reiškia atliekų deginimo gamykla Vilniuje

Atsakykite į tris klausimus, ką Jums reiškia atliekų deginimo gamykla Vilniuje. Kaip žinote, netoli Lazdynų, šalia Gariūnų verslo parko, Jočionių gatvėje suplanuota atliekų ir biokuro deginimo gamyklos (kogeneracinės jėgainės) statyba. Gamykloje bus deginamos atliekos ir biokuras, gaminama elektra ir šiluma.
Statybos darbai pagal šio projekto vystytojų „Lietuvos energijos“ patvirtintą planą numatomi pradėti 2016 m. pabaigoje, o gamyklos paleidimas 2018 metais.
Projekto vystytojai teigia, kad pastačius gamyklą bus išspręsta šiukšlių vežimo į sąvartynus problema, penktadaliu atpigs šiluma ir tapsime mažiau priklausomi nuo Rusijos, nes gamyklos pagamins apie 2-3 proc. reikalingos elektros energijos. Teigiama, kad statant šią gamyklą bus naudojamos naujausios technologijos ir tarša neviršys leistinų normų.
Tuo tarpu žmonės labiausiai bijo smarvės, užterštumo. Bijo, kad dėl nuodingų dujų didėja rizika susirgti, sunyks kraštovaizdis ir nuvertės jų turtas. Neseniai nuskambėjusios žinios apie Kauno rajone, Ramučiuose esančios atliekų tvarkymo gamyklos veiklos sutrikimus kelia naujus klausimus ir susirūpinimą Lazdynų, Vikpėdės, Karoliniškių, Pilaitės, Grigiškių, Justiniškių, Panerių gyventojams.
Šiuo metu savo gyvenimą sieju su Jūsų mikrorajonu, čia gyvenančiais žmonėmis ir jų interesais. Atsižvelgdamas į tai, noriu Jūsų atsiklausti, kaip Jūs vertinate ketinimą statyti atliekų ir biokuro deginimo gamyklos (kogeneracinės jėgainės) statybas, ką ji reiškia Jums?
Tam, kad būtų patogiau, parengiau trumpą klausimyną, kurį anonimiškai nesunkiai galite užpildyti internetu paspaudę ant šios nuorodos.

Apklausa vyks iki rugsėjo 14 dienos.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s